BŘEZEN

1.3. Byli jsme s tátou a mámou na procházce – šli jsme do prodejny – táta měl nějaký kšeft. Nechali mě čekat v kočárku – byl hrozný vítr a když se máma nedívala a pořádně zafoukalo, byla jsem rázem u dva domy dál v převráceném kočárku. Naštěstí se mi nic nestalo, zachumlala jsem se víc do fusaku a spokojeně spinkala dál.

2.3. Sama jsem se během dne překulila ze zad na bok (což už dělám zcela běžně) a  pak i na bříško, což pro mne samotnou byla dnes premiéra. Budu to muset ještě trénovat, proože ručičky pořád nedávám tam, kam mám.

3.3. Máma mě málem nechala vykřičet v kočárku u babičky na dvoře – v chůvičce totiž došly baterky, tak mě máma neslyšela. Naštěstí šla kolem babička, která mě zachránila a vzala mě k mámě, aby mi dala napapat – měla jsem totiž ukrutánský hlad.

4.3. Dnes mám 4 měsíce!!!

5.3. Byla jsem s mámou a s tetou Pimou a s Miou zapsat se do plavání – od příštího týdne začínáme!!!

6.3. Maminka mi dnes byla založit konto – jmenuje se Beruška. Až budu velká tak si tam budu chodit ukládat a vybírat penízky :o)))

7.3. Byla jsem s prababičkou a pradědečkem u maminčiné tety. Mamčin bratranec Radek slavil 26. narozeniny, tak jsme mu byli popřát.

9.3. Táta uklidil klavírek, tak jsem poprvé hrála s tátou na klavír, to byla švanda. Táta tam nastavoval různé druhy zvuků a já mlátila do kláves, co to šlo! To byly šlágry!!!

11.3. Byla jsem na kontrole u paní doktorky ve 4 měsících. Vážím 6320g a měřím 66cm. Paní doktorka mě pochválila, že jsem moc šikovná, krásně pasu koníčky, držím hezky vzpříma hlavičku a rostu jako z vody. Trochu jsem s ní pokecala, napovídala jsem jí spousty věcí. Nakonec mi paní doktorka zase dala injekci do levé nožičky. Moc to nebolelo, plakala jsem jen malinkatou chviličku.

12.3. Byla jsem s mamkou zase cvičit, Adámek je nemocnej, tak jsem šly sami. Odpoledne mě mamka udrndala v kočárku a zavezla mě na Skorkovského, tam pracovala na bytečku, zatímco já si hezky pochrupkávala :o)

13.3. Děda má dnes narozeniny 55let. Já měla dnes svůj premiérový den – šla jsem poprvé plavat do velkého bazénu. Šly jsme s tetou Pimou a Miou. Mám speciální plínky a plavečky na plavání. Bylo to moc prima, začíname s různým cákáním a trénujeme i to, abych se po ukončení kurzu potopila pod vodu.

14.3. Mám vyměněný kočárek svoje Ferrari jsem půjčila Adámkovi, jeli na výlet do Jeseníku tak ať mají do terénu pořádný kočárek. Na oplátku mi Adákek půjčil svůj, no lituji ho, je to strašně úzký a malý, už aby se vrátili a já měla své pohodlí. Odpoledne jsem byla s mámou na Skorkovského, máma pracovala a já spokojeně hlídala, jestli to děla dobře.

16.3. Táta s náma šel na procházku, šli jsme do centra podívat se na náměstí Svobody.

17.3. Našla jsem si nohy! Když mě mamka přebalovala, zjistila jsem, že na opačné straně, než mám ruce, mám něco podobného a říkají se tomu prý nožičky!

19.3. Dneska jsme si pařádně zacvičili. V Sokole, to bylo úplně perfektní. Dělali jsme různé kotrmelce a zase jsme měli tu plachtu, která vypadá jak cirkusová střecha. Hezky se v ní vozíme a když ležíme tak maminky nad náma dělají takový velký padák.

20.3. Druhá hodina plavání. Vzali jsme s sebou i babičku. Někdo musí natáčet. Bylo to zase úplně super. Trénovali jsme potápění, máma mi už lije na hlavu vodičku! Při plavčení jsem už tak šikovná, že mě mamka drži jen za hlavičku a já ležím na hladině a plavčím. Po koupání vždycky usnu jako špalek – je to moc namáhavé.

21.3. První jarní den! Teta Andrejka nás pozvala k nim. Večer měli nějaký mejdlo u nich doma. Tak mě konečně viděli všichni mámini kamarádi z Hrutova (tábor). Utekly jsme brzo domů, na takové mejdla jsem přece jen ještě malá :o).

22.3. Jedeme k babičce do Jeseníku. Babička nás čekala a moc se na nás těšila. Moc se se mnou mazlila. Jediný kdo chyběl byla Čikinka :o(. V Brně bylo moc hezky, zato v Jeseníku bylo zima a trochu sněhu.

23.3. Šla jsem s mamkou a babičkou na procházku, stavili jsme se u strejdy Petra, já jsem celou návštěvu prospinkala. Večer přišla i teta Hela, bratranec Peťa byl u své holky Karin, takže jsme se neviděli.

24.3. VELIKONOCE Jeli jsme se podívat za dědou Měkynou a Květou, Byla tam i teta z jižní Moravy se strýcem, ale byli na odjezdu, tak jsme moc „nepokecali“. Dostala jsem od dědy Měkyny mrskačkou na prcinu, ale nebolelo to, děda zapomněl, že mám plínky :o))). Utíkali jsme ještě rychle na oběd k tetě Janě, ale celou návštěvu jsem prospinkala.

27.3. Do plavání jsme jeli s tetou Miladou a Adámkem autem. Teta měla velký strach, ale řídí náhodou moc dobře, vůbec jsem se nebála. V plavání byla studená vodička, ale statečně jsem tam s maminkou vydržela celou půlhodinu. Už mi mamka lije vodu z hrníčku na hlavu. Za chvilku se budu potápět.

30.3. Byl moc hezký den, strašné teplo. Maminka už mi ani zimní kombinézu neobléká. Jela jsem s mamkou, babičkou a strejdou do Hornbachu, strejda potřeboval nějaké šroubky. Potom jsme jeli procházkou kolem vody do Komárova, jenže po cestě mě přepadl takovej hlad, že mi mamka na jedné lavečce musela dát napapt – první jarní piknik.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>