KVĚTEN

1.5. Maminka mě na oběd nachystala opět mrkvičku, tentokrát ale kupovanou, byla daleko chutnější než předešlý den, spapala jsem třetinu skleničky, byla jsem taky pěkně špinavá, nos, pusa, ruce, všechno bylo od mrkvičky. Ještě, že mám tu maminku, ta dá všechno dopořádku! Byly jsme si odpoledne zase zaplavčit, pod vodu strčím už i pusu a nos!

3.5. Tatínek se stěhuje z prodejny na Vranovské do prodejny na Nováčkové, se strejdou to tam všechno balí a stěhují. Odpoledne jsme se tam s mamkou a babičkou jely podívat přivezly jsme jim i večeři, aby neumřely hlady.

4.5. Velký den – dnes mám půl roku!!! Maminka se strejdou a babičkou mě vzali k Olympii byla tam nějaká akce s Milkou, sice jsem polovinu z toho prospinkala, ale co čokoládku ještě nemůžu, tak co bych nespala.

5.5. Vyrazili jsme s mamkou a tetou Miladou a Adámkem do města, teta Milada něco sháněla tak jsme jí dělaly doprovod. Náhodou jsme potkali mamčinu spolužačku ze základy Janu Liškovou (má malého Ondru, jsou mu dva měsíce).

7.5. Ve cvičení jsme si pěkně zablbly s Verčou a s Michalkou, pořád jsme se k sobě kutálely a smály jsme se na sebe, byla sranda!!! Začínám zvedat zadek, ale mám ještě slabé ručičky, takže kleknout si na všechny čtyři bude ještě chvilku trvat.

8.5. Do plavání jsme vzaly i strejdu, fotil a natáčel jak blbnu ve vodě, jak se potápím, jak na mě mamka lije vodu, občas mě mamka pujčila i strejdovi, jezdila jsme se strejdem na pontonku. Mamka mě už potopila celou pod vodu, nenamítala jsem nic, bylo to celkem dobrý, ale pod vodou bych plavat delší dobu ještě nechtěla.

9.5. Teta Mialda nám dala jednu náhradní hodinu plavání, co nestihli s Adámkem vychodit, tak jsme jely. Měli jsme jinou paní učitelku – hodina byla úplně jinačí, skákali jsme s okraje bazénu do vody, někteří jen po nos, ale já jsem to zvládla rovnou i s potopením. Na konci hodiny jsme se sklouzli na klouzačce, to bylo moc prima. Z toho potápění jsem hned usla jako špalek, je to vždycky strašně namáhavý.

10.5. Maminka od rána chodí a naříká, že jsme už dva dny nekakala, no bodejď by ne, od té doby co mě krmí mrkvičkama, bramborama, špenátem a já nevím čím se mi to v bříšku už nějak jinak zpracovává. Večer měla maminka velikanskou radost, když rozbalila plínku, a našla v ní první tuhou šišku – sice jen malej bobeček, ale byl tam!!!

15.5. Tak jsme dneska byly s mamkou naposledy v plavání – potápěli jsme se a blbli, skákali jsme zase do vody, občas jsme si lokla, ale je to se mnou už mnohem, mnohem lepší – za chvilku ze mě bude rybička.

17.5. Jeli jsme za babičkou do Jeseníku, vyrazili jsme dopoledne tak jsme u babičky byli brzo. Ta ze mě měla velikáááánskou radost, že jsem vyrostla a že jsme šikovná bobeška. Odpoledne jsme zašli na fotbálek, mrknout se jak to jde fotbalistům z Písečné, ale zápas jsme něják prospinkala, ono začalo pršet a v dešti se moc dobře spí. Odpoledne přijel strejda Peťa, taky mě pochoval.

18.5. Venku pořád pršelo, tak se nedalo jít ani na malou procházku. Babička pozvala na obídek i strejdu s bratránkem. Přijela i teta Hela, byla někde na nějakém víkendovém kreslení s děckama. Slíbila mi, že mi uháčkuje k těm žlutým šatečkám čepičku. Po cestě domů jsme brali ještě Peťu na intr. Jeli jsme moc dlouho, tátovi přestalo jet foukání v autě, tak jel opatrně – vezl přece jenom poklad :o)

21.5. Pořád prší – je nějakej deštivej čas. Byly jsme si zacvičit dozvěděly jsme se, že budeme mít poslední červnovej víkend v Sokole akademii. To bude něco od příštího týdne začínáme pilovat sestavičku!

24.5. Od rána se chystám na velkou slávu jedeme všichni do Žebětína na obídek – já jsme ho teda dostala už doma. Praděda Luděk slaví 80., tak pozval rodinu, aby jsme to oslavili. Moc sem nespinkala, v autě bylo teplo, tak jak jsme přijeli domů sem to dospávala. Už nejsem takovej noční pták, mamka mě dává spinkat kolem 22.00. Spinkám tak do 9.00 – ono když by nezačalo hrát rádio, tak spinkám možná i dýl. :o).

25.5. Vzaly jsme babičku Alenu a jely jsm k tátovi do nového obchodu přesadit kytičku. Tatínek má v obchodě bojové podmínky, ale nějak se to dodělá a bude to tam hezký jak na staré prodejně!

26.5. Odpoledne když jsme se vraceli z vyřizování různých věcí jsme se stavili na chvilku k tetě Miladě s Adámkem – Adámkovi roste zoubek!!! Mamka mi hned sahala do pusy, jestli náhoudou i mě se něco neklube, ale ještě mám stále svoji krásnou bezzubou pusinu!!!

28.5. Tak jsme si byly dneska zase zacvičit… začali jsme trenovat na akademii, o budeme vystupovat jen par minut, takže naše sestavička nebude nějak příliš dlouhá.

30.5. Odpoledne jsme jeli k tetě Ole na návštěvu, dlouho jsme u ní nebyly. Byly jsme na zahrádce, mamka rozbalila deku a tetě jsem i zahráli na ten můj malý klavírek. Teta Ola byla moc ráda, že jsme došly.

31.5. Vyzvedl mě mamku a strejdu Boba děda Ruda, jeli jsme za pradědečkem – má narozeniny 95 roků (panečku to je věkový rozdíl). Jeli jsme k mamčinýmu strejdovi na chalupu, trochu jsme tam poklábosili a pojedli a popili. Bylo strašné horko, celý den jsme běhala jen v plínce. Strejda by mě měl nafouknout ten bazének nebo se v létě úplně rozpustím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>