ČERVEN

1.6. Den dětí, ale nějak zvlášť jsme ho neoslavovali, tedy lépe řečeno vůbec. Ještě jsem na to malá a neužila bych si to tak. Maminka je celá nešťastná pořád říkám tátá tátá, ale abych řekla máma tak to mě ani nenapadne.

3.6. Děda Luděk říká, že mám nějak moc dlouhé vlásky, i babička Alena si toho všimla – a tak se mamka rozhodla, že mě trošku vlásky ostříhá, sem hnedle omládla a sekne mi to, sice to byl boj, než mě mamka ostříhala, ale nakonec se to povedlo. Přes den skoro nespinkám, tak už začínám chodit spinkat dřív, ale za to vstávam taky dřív. Z toho nemá maminka vůbec radost a tatínek ten už vůbec ne, ten ráno trpí když se vzbudím před půl desátou :o)

4.6. Velký den – dnes mám 7 měsíců!

6.6. Začínám se pomaličku plížit a zvedám u toho prcinu, ale to je moc namáhavé, tak raději jen válím sudy nebo se plížím, to klečení nechám na jindy a nebo to rovnou přeskočím. :o)

7.6. Začínám lozit z kočárku, tak mi maminka namontovala do kočárku kšandičky – budu už jezdit jen připoutaná – ach jo,to už nebude takovej adrenalin, když se budu naklánět z kočárku :o(.

8.6. Tatínek šel po dlouhé době hrát tenis se strejdou Cicvárkem. Přišly jsme se taky podívat, ale strejda Cicvárek s Terezkou a Tomáškem už tam nebyli. Taťka hrál se strejdou Vencou. Až budu velká tak jim budu chodit sbírat míčky, ať se jim líp hraje, ale zadarmo to určitě nebude :o).

9.6. Velký den, velký den, máma mi našla jak se mi klube první zoubek moje první pravá spodní jednička, na všechny se křením a krčím u toho nos.

13.6. Mamka s taťkou jsou pozvaní na svatbu do Rakouska (žení se strejda Roland). Mám vyřízené připojištění a tak se strejdou Bobem, dědou Rudou a Helou vyrážíme na dalekou cestu přes Vídeň, kde se zastavujeme u Malgariniho do Welsu. Cesta dlouhá, ale já jsem polovinu prospala, takže se to celekm dalo. Ubytovali jsme se v jednom hotelu na náměstí, měli jsme moooc veliký pokoj, večer jsme šli na večeři s blízkou rodinou, šla jsem brzo spinkat, přecejen ráno je svatba a oslavy budou až do noci, tak ať jsem na to mecheche vyspinkaná.

14.6. V 10.00 byl obřad na radnici ve Welsu. Na úřední obřad nejsou hosti zváni a tak nás tam byla celkem hrstka tak max. 20 lidí. Po obřadě jsme šli na malou procházku městem, bylo strašné horko a mě přepadl hlad, tak mi mamka musel jít dát napapkat. Ve 14.00 hod byl obřad v kostele, ale v jiném městě, jenže moc to tam neznáme a ikdyž jsme měli vytištěnou mapku, jak se tam dostaneme, tak děda trošku bloudil, ale nakonec jsme to našli. Panečku to bylo lidí (170 pozvaných) kostel byl k naprasknutí. V kostele to bylo prima, když jsme začala prskat nebo vydávat nějaký zvuk, tak se to krásně rozlíhalo a nebyla jsme sama, kdo to tam tak zkoušel. Kolem půl 11 večer se mi začali klížit očka, tak jsme opustili veselé oslavy a šli bucinkat na hotel.

15.6. Ráno vstáváme a po společné snídani odjíždíme směrem na Vídeň, po cestě navštěvujeme obrovský bendiktýnský klášter Melk – posílám babičce do Písečné pohled a frčíme směrem do ČR, taťka vymyslel, že se po ceste stavíme u jeho tety v Klentnicích – chvilku jsme poseděli a frčeli domů, po cestě jsme potkali havárku – nedávali pozor a udělali buchana, děda jel přes Břeclav, takže jsme se rozdělili už v Rakousku.

17.6. mamka mě posadila do židličky – je taková akorát ke stolu, takže už na všechny vidím z patřičné výšky. Někdy mi maminka z velké židličky udělá nízkou se stolečkem, to pak lítají hračky na zem jedna za druhou :o).

21.6. Babička dneska slaví narozeniny, dala jsem jí hezkou pusinku. Tatínek jde odpoledne hrát fotbal a říkal, že máme s mamkouj et taky, aby jsme fandily. Jelo se do Vranovic u Brna, jenže bylo takové vedro, že po 10 minutách po hřišti běhalo několik velice znavených fotbalistů – ani nevím jak to dopadlo, nakonec jsme zajeli na kofolu a mamka mě pohoupala na houpačce a povozila jsem se na srnečce co měli na hřišti :o).

22.6. Je srašné horko, strejda mi nafoukl bazének a pak do něj napustil vodu, ale je tak studená, že musím počkat, až se ohřeje.

23.6. Bazének je pěkně vyhřátej – čvachtám se, moc se mi to líbí, plácám do vody ručičkama a to všude kolem stříká. Je tak strašné horko, že vypiju celou malou flaštičku na jeden zátah, (pozn. cca 1dcl).

25.6. Odpolední mejdan před zítřejším finálem. Maminy daly sraz u tety Milady na splknutí a na trénování sestavy a vypilování posledních detailů na zítřejší sokolskou akademii (Židenický sokol má 100let).

26.6. Bude velký den, dnes budu mít své první veřejné vystoupení. Akademii v Sokole. Je pozvaná prababička a praděda, ostatní se bohužel nemůžou dostavit – jsou v práci. Táta mě přišel natočit. Ani si neuvědomuji nějakou nervozitu. Cvičili jsme na velkých balónkách a zvládli jsme vše na jedničku, taky nás odměnili véééélkým potleskem.

27.6. Babička mě u oběda naučila dělat paci paci a moc mo to jde, dělam paci paci na každýho, kdo jde kolem :o).

30.6. Mamka mě držela za ručičky a došla jsem u babičky z předsíně do obýváku, strašně jsme se u toho smála, bylo to moc legrační přehazovat před sebe nohy! Plazení pod babiččiným stolem mě taky moc jde, vyženu všechny pavouky a navíc to tam žúžo klouže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>