DUBEN

1.4. APRÍL, ale nikdo mě nenapálil, já se nedám. Babička odedneška chodí do práce, takže mamka je doma na všechno sama, ale něják to určitě udělá. Obracím se sama ze zádiček na bříško, takže mamka na mě bude muset už dávat většího majzla!!!

2.4. Byly jsme zase cvičit. Kámošila se se mnou dneska Verča, moc si se mnou chtěla povídat a mávaly jsme si ručičkama. Odpoledne jsem byla navštívit tetu Olu od mamky z práce – má nohu v sádře, tak nemůže chodit. Sama si pěkně hraju s hračkama a moc u toho kecám hódně nahlas. Chodím spinkat jak noční pták tatínek kolem půlnoci, však mě maminka taky musí ráno budit kolem 10hod., abych neprospinkala celý den!

3.4. S mamkou jsem byla zase plavčit, tentokrát si maminka dávala do kelímku na polévání půlku – no to byl mazec! Tolik vody!!! Plavali jsme na takových velkých podložkách, to se mi moc líbilo! Ani teta Milada s Adámkem a ani teta Pima s Miou plavčit nebyli.

4.4.  5 MĚSÍCŮ – dnes mám malé narozeniny…. odpoledne jsem jela s maminkou pomáhat uklízet po rekonstrukci k tátovi do prodejny. Večer jsme jeli oslavovat k dědovi jeho narozeniny, které měl v březnu – dřív nějak nebyl čas. Byla jsem už hodně unavená a tak jsem si u dědy i chvilku zdřímla. Na bříšku ležím už docela dlouho a převaluju se na něj kdy chci, ručičky už dávám před sebe ani jedna mi nezůstává pod tělem….

5.4. Jelo se na výlet. Strejda Bobik vzla Marťu s Honzíkem a Davidem a Leňu s Karlosem. Šli jsme pěšky do Bílovic kolem vody. Po cestě jsme hledali kešky – máma našla jednu. Já jsem pořád spinkala. V Bílovicích mě maminka probudila na papání, naučila jsem Honzíka kontrmelce…taky se mu to líbilo!!!

7.4. Odpoledne jsem jela s mamkou zase uklízet obchod, ještě že jsem tak malá a nemusím pracovat, zato máma musí všechno odedřít.

9.4. Po dopoledním cvičení v Sokole (mimochodem sem se dneska sama překulila z bříška spátky na zádička, sem to já ale šikula), jsme vyrazili s tetou Miladou a Adámkem na velkou procházku. Z Komárova jsme šli po cyklostezce do Tesca, teta měla brusle, tak jezdila s Adámkem sem a tam, z Tesca jsme jeli ještě po stezce k Rondu, po cestě jsme s Adámkem dostali strašnej hlad, tak jsme zase dali piknik v parku, to bylo super, venku už je teplíčko, takže je to paráda papat venku.

10.4. V plavání jsme poprvé trénovali plavání na bříšku, moc mi to nejde, párkrát sem si lokla, ale to se naučím a za chvilku budu plavčit jek rybička! Byla jsem tak ucaprcaná, že jsem celou odpolední návštěvu spojenou s oslavou u tety Oli prospinkala.

12.4. Byla jsem se dneska podívat s maminkou na křtinách Adámka Bubli. Křtili ho v kostele na Gajdošové – nikdy jsem na křtinách nebyla, tak jsem nevěděla, co mám dělat, strašně mě bavilo prskat pusou – móc hezky se to rozléhalo na celý kostel. A pan farář mi to kazil nějakým povídáním.

13.4. Jeli jsme na výlet strejda nás zase vytáhl na tůru s Honzíkem a s jeho mamkou a  taťkou a šla i Leňa a Karlos a nastávající maminy Monča a Zuzka (mimochodem budu mít v srpnu a září zase o dva kámoše víc, nebo kámošky???). Byli jsme v Mariánském údolí, došli jsme až na Muchovu boudu – celé jsem to opět prospinkala – tam mi mamka dala napapt a frčeli jsme zase zpět.

14.4. Byly jsme s mamkou zkontrolovat tetu Andrejku jak jí roste bříško, budou mít kluka asi Davídka a taky se narodí v srpnu :o) Tetě to moc sluší má takové roztomilé bříško, chvilku jsem spolu blbli a dělali kraviny, které mě moc baví. V noci spinkám naboku.

17.4. Odpoledne jsem si šly s mamkou zase trochu protáhnou kosti do bazénu. Měly jsme úplně novou paní učitelku na plavání – bylo to bezvadný, dělali jsme spousty nových cviků, mamka mi začala na hlavu lít daleko větším proudem vodu, no co vám budu povídat, ještě chvilku a už se snad i potopím.

19.4. Babička měla třídní sraz ve Znojmě, tak jsme ji šly s mamkou doprovodit na autobusové nádraží, po cestě jsme pěkně zmokli, tada já neé mě bylo pěkně teplíčko, byla jsme zababulaní v kočárku. V děštičku se dobře spinká.

20.4. Se strejdou jsme vyrazili do Hornbachu. Mamka potřebuje držák na poličku, tak strejda šel poradit. Na poličku si dá mamka všechny věci, kterýma mi uklízí prcinu, všechny mastičky a vlastně všechny takový ty důležitý věci pro mě.

22.4. Valím sudy přes celou postýlku sem a tam, když se mi líbí nějaká hračka, tak se snažím k ní nějak dopracovat. Někdy to končí řevem (většinou), jindy to výjde nebo mě taky mezi tím zaujme něco jinýho. Je to hold těžky, je tolik nových věcí se musím prozkoumat a nějak mi pořád ty moje nožky nechcou sloužit!

24.4. Dnes jsem v plaváni zkoušeli potápět pusu! Dvakrát jsem si pěkně lokla, ale jinak vše v pohodě. Adámek to nezkusil, teta Milada má strach. Já jsem ve vodě jak rybička, strašně se mi tam líbí. Až budu velká, tak se budu asi cáchat pořád.

25.4. Odpoledne jsme jely za tetou Olou z Nekupta domů, je marod, tak jsme ji jely s mamkou trochu potěšit. Dala mamce nějaké dobroty a aviváž a tak jsme jí na oplátku koupily karton piv – jela jsem s pivem v kočárku, jak kdybych měla strašnou žízeň, marně se dá vysvětlit lidem, že já pivo opravdu ještě nepiju!!!

27.4. Po oběde se vyráží opět na lov cache (čti kešek). Směrem z konečné autobusu č. 64 (táta opět zůstává doma :o(. )Takovým terénem, kterým jsme jeli jsme ještě nejela, buď mě mamka musela do kopce tlačit i se strejdou jak to byl prudkej kopec nebo naopak strejda musel jistit kočárek ze předu, aby mamce neujely nohy a já neskončila někde dole pod strání. Honzík byl na výletě taky. Viděli jsme malá kůzlátka, králíčky, morčátko, pipi a taky velkého bafi baf. Moc se mi libili ty malí kůzlátka.

29.4. Návštěva paní doktorky v půl roce. Po důkladném změření a zvážení přišla sestřička na tyto čísla: Váha 6900g, Výška 67cma  obvod hlavičky 42 cm. Paní doktorce jsem ukázala nemocné ouško – nějak mě zlobí po naušnici a moji suchou pusu (to mám ze slintání a z prskání, ale co mám dělat, když mě to tak baví). Paní doktorka mě moc pochválila – sem strašně šikovná, když už se tak převaluju. Nakonec mi paní doktorka dala ještě očkování, opět do levého stehýnka – tentokrát jsem vůbec nevěděla, že mi něco píchla, vůbec jsem nekvikla!!! A máme NOVINKU od zítřka mám začít papat zeleninu – teda mrkvičku, to jsme zvědavá jak mi to bude chutnat :o).

30.4. Dneska je další důležitý den v mém životě. Začala jsme papat něco jiného než mlíčko od maminky. Maminka mi uvařila půl mrkvičky a potom mi ji rozmixovala, oblékla mě do brindáčku, který měl i rukávky, a přes nohy mi dala plínku (maminka si asi myslí, že budu papat nožičkama). Mrkvička no celkem to šlo, ale mlíčko je mlíčko!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>