ČERVENEC

1.7. Babička s mamkou mě začali učit Vařila myšička kašičku – trénuji každý den a už vím, že když se řekne vařila že se ma vzít jeden prstík a kroutit s ním v dlani druhé ruky, proč to nevím :o).

4.7. Mám opět narozeniny dneska mám 8 MĚSÍCŮ. Sedím, plazím se, papám, prostě jsem holka šikovná!!! Jedeme s našima k babičce do Jeseníku. Ta byla překvapená, jak jsme veliká.

5.7. Přijel strejda Petr na oběd a přivezl i tetu Janu. Maminka bude mít narozeniny, tak ji popřáli a dávali jí nějaké dárky. Začala jsme být trochu protivná, nechtělo se mi pořád sedět doma, tak mě mamka vytáhla na špacír po Písečné – potkaly jsme KOZU – moc se mi líbila, dávaly jsme jí s mamkou lístečky na papání. Jeli jsme za dědou a tam jsme taky chvilku poplkali.

6.7. Musela jsme přemluvit s mamkou taťku, ať se jdeme podívat zase na tu kozu, byla prostě úžasná měla tam dvě malý kůzlátka a pořád trkala do plotu – to byla sranda!!! Odpoledne jsme se stavili s babičkou za tetou Helou, uháčkovala mi krásný žlutý čepeček – ten se jistě bude hodit k těm šatečkám, moc mi sluší, říkala maminka :o).

8.7. Mamika říkala, že mám rekord ve spaní (odpoledním) spinkala jsme 3 hodiny po obídku – no co, jsme prcek malej a potřebuju se pořádně vyspinkat. Strejda s mamkou mi posunuli postýlku o patro níž, mají strach abych nevylezla, ale to mě bude ještě chvilku trvat.

11.7. Maminka má dnes narozeniny. S dědou Rudou jsme měli večer sraz u táty v obchodě a šli jsme na večeři – teda jen někteří (mě cpali piškotama a čajíčkem). Sem moc šikovná čím dál víc stojím na nožičkách.

13.7. Babička Alena a strejda Bob nejsou doma, jeli na lodičky – sjíždět Vltavu – tak mě hlídá tatínek, protože maminka musela vařit.

16.7. Lozím strašně ráda u spodní babičky po zemi a pod stolem – takovej šikovnej prolézací stůl je jen u babičky. Zvedla jsme poprvé prcinu tak, že jsem klečela na čtyřech a udělala jsme první kroky po čtyřech.

17.7. Maminka k narozeninám od dědy dostala houpačku – to je paráda když se na ni s mámou houpeme. I strejda se houpal a vzal mě taky s sebou na houpajdu!

19.7. Maminka slavila narozeniny v rodinném kruhu – šli jsme zase na obídek tentokrát do restaurace Pastouška a opět všichni papali jen mě zase cpali piškotkama navíc všichni si dali aperitivek, a mě zase cpali čajikem. Byla jsem hodně unavená, protože jsem po obídku neměla svoji spací hoďku a tak, když jsme přišli domů a maminka mě převlékla vyrazili jsme v autíčku na fotbal do Vranovic. Táta tentokrát seděl vedle mě. Byly tu i další děti a bylo nás tam celkem hodně i hráčů tentokrát bylo dost, ale fotbal mě zatím moc nebaví, tak jsem to moc nesledovala.

20.7. Odpoledne až jsem se vyspinkala jsme s mamkou jeli za tátou do prodejny – potřeboval tam pomoct s nějakým uklidem – pomalu to tam dává do kupy, ale ještě tam je hodně práce. Vysvobodila mě babička (spodní) přijela tam a vzala mně ven, jezdily jsme po Husovicích kolem vody a tak kde se dalo, aby jsme zabily čas. Ale už mě to přišlo taky dlouhý, tak jsem to dala patřičně najevo!

21.7. V postýlce už šlapu kolem dokola. Někdy to ještě nevíjde, tak šupnu na zadek, ale to se vypiluje. Vstávám už úplně v pohodě. Horší je, když spadnu na oblíčej nebo se mě někde zašprajcuje nožičlka, to potom musím začít křičet, aby si mě někdo všimnul a vyprostil mě (většinou teda příjde maminka a zachrání mě).

23.7. Dnes mi mamka s babičkou šly koupit nové botičky, prý ať se mi dobře cape a mám pevnej kotník – zkoušeli jsme v obchodě a ještě mi byly velké – menší už se nevyrábí a tak mi je babička koupila, jsou takévé celé bílé a mají každá jeden provázek, za který se hezky tahá. No a aby toho překvapení nebylo málo, tak mi koupily ještě jakusi žlutou věc. To vůbec nevím na co to je.

24.7. Tak mě dneska posadily na tu žlutou věc, co jsme koupily včera, říkají, že je to nočník a když na něm sedím tak všichni kolem chodí a říkají aá, aá, tak ja nevím co to znamená. Najednou mě z toho nočníku zase sundají a strašně se radují a tleskají když je tam voda nebo dokonce když je tam hromádka něčeho, co strašně smrdí, tak to se radují ještě víc.

26.7. Jedeme na velký výlet tak jsme šli včera všichni brzo spinkat. Táta jede opět na tenisový turnaj do Valašského Meziříčí – a veze si s sebou početný fanclub faninek. Maminka nalosovala z kapes strejdy Spáči dvojce a turnaj mohl začít. Byl to prima den, mamka se mnou hodně chodila nebo si se mnou hrála, byly tam i jiné malé děti, ale ty potom odjely. A protože táta v turnaji prohrál, tak jsme ho vytáhli do lesíka na houby. Já usla hned při prvním přejezdu kořene stromu a tak ani nevím , co se všechno dělo. Večer jsme opíkali masíčko na grilu a jako velká holka jsmem šla spinkat bez postele jen na matraci.

27.7. Vstávala jsme už v 6 hodin – to bylo asi terno pro maminku. Mamka pomohla uklidit tetě Hele a strejdovi Spačovi zatím, co mě tatínek hlídal a různě fotil s bečkou od piva. Potom jsme vyrazili k tátově tetě a strýcovi do Valašského Meziříčí. Pozvali nas na oběd ja si prvně trochu schrupla a vyrazili jsme za tetou na Slovensko. Měli jsm štěstí byla tam i její dcera z Polska s malou Aličkou. Trochu jsme se zdrželi, poklábosili a uháněli zase ku Brnu. U Slavkova už se to se mnou nedalo vydržet, byla jsem tak ospalá že mě mamka musela dát napapat a já aniž bych se při vyndávání ze sedačky doma vzbudila, jsem spala až do rána.

30.7. Dnes je moc hezky, tak mě mamka vyhřála v konvi vodu a tak jsme se chvilku čachtala na sluníčku – moc dlouho ne, protože mám nějak bolavou prcku, měla bych ji mít na vzduchu – bez plínek, ale to tak strašně svědí a abych si to neškrabala, tak mě mamka musí dávat do plínky. Na nočníček chodím celekm často a celkem se mi daří se tam vyčůrat nebo vykakat, ale mamka to musí vždycky odhadnout. Sama si ještě neřeknu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>